Home » Pildid » Taiwan eestlaste silmade läbi

Taiwan eestlaste silmade läbi

Taiwan eestlaste silmade läbi

Taiwan through the Eyes of Estonians

愛沙尼亞人眼中的台灣

 

Kui esimesed eurooplased 16. sajandil Taiwani vetesse jõudsid, avaldas saar neile oma loodusega nii sügavat muljet, et nad ristisid selle nimega Ilha Formosa – Kaunis Saar. Formosa nime all on see olnud tuntud sajandeid ja kohati veel praegugi. Tänane Taiwan on kogu maailmas tuntud kui multikultuurne ja külalislahke kõrgelt arenenud maa. Taiwani kultuur on kasvanud mitme rahva ja tsivilisatsiooni põimumisest. Saarel tuhandeid aastaid elanud pärismaalased, alles mõne sajandi eest mandrilt ümber asunud hiinlased, saart pool sajandit valitsenud jaapanlased ja tänapäeva Lääs on kõik siia oma jälje jätnud. Taiwani ajalugu on olnud raske ja tormiline, kuid taivanlased on läbi aegade kalliks pidanud ja kaitsnud oma vabadust ja iseseisvust, mida nad kõigest hoolimata hoiavad, kuigi ka tänane poliitiline konjunktuur maailmas on selleks kõike muud kui soodus.

Taiwan on lahkelt võõrustanud ka kümneid eestlasi, kes on seal õppinud ja töötanud või sinna isegi päriselt elama jäänud. See väike fotonäitus annab 24 pildi kaudu edasi seitsme Taiwanil lühemat või pikemat aega elanud eestlase muljeid sellest kaugest ja kaunist maast.

When the first Europeans approached Taiwanese waters they were so impressed by the beauty of the island that they named it Ilha Formosa – the Beautiful Island. The island has been known under the name Formosa for centuries and sometimes even today. Modern Taiwan is known across the world as a multicultural and hospitable high-tech country. Taiwanese culture formed as a result of several peoples and civilizations interweaving. Taiwanese aboriginals who have lived on the island for millennia, the Chinese who came only few centuries ago, the Japanese who ruled the island for half a century and the modern West have all left a mark. Historically, Taiwan has seen many difficulties and troubled times, but despite all the hardships they have encountered, the Taiwanese have always cherished and protected their freedom and independence, continuing their efforts in today’s world as well in which the political conjuncture is anything but favourable.

Taiwan has also kindly welcomed tens of Estonians who have studied or worked there and some have even remained living there. This humble photo exhibition of 24 items is depicting the impressions and life of seven Estonians in Taiwan – a beautiful far-away land.

當歐洲人(葡萄牙人)初到台灣時,便被這座島嶼的美麗震懾住了,因此將她命名為Ilha Formosa—美麗之島。台灣以 Formosa的美名聞名數世紀之久,時至今日,大家依舊記得這美麗的名字。現今的台灣,是一個以多元並存的文化、熱情好客的人民、日新月異的科技揚名於世界的國家。台灣深厚的文化底蘊源,是由島上眾多不同族群兼容並蓄的發展而得:在台灣,你可以看到在這塊土地上已生活超過千年的原住民族、幾個世紀前來這胼手胝足開闖天下的中國移民、曾統治這塊土地超過半世紀的日本大和民族,甚至連西方文化勢力也曾駐足於此。台灣的歷史是由血淚撰成、由傷痛譜下的。生活在這塊土地上的人民,他們是如此珍視這份得來不易的自由及獨立。即使台灣在現今的國際政治局面中,受到層出不窮的打壓、阻撓,台灣人民依舊樂天知命,昂首闊步面對各種挑戰。

在這千里之遙的國家,數十名愛沙尼亞人曾在這塊土地上生活,留下許多深刻且珍貴的回憶。今天,7名曾在台灣生活的愛沙尼亞人,將透過這24張相片,告訴世人他們眼中的台灣—這遠在天邊又美麗不可方物的國度,是如何以其獨特之姿奪目綻放。