Home » Uudised » INDIA RAAMATUD ORIENTALISTIKAKESKUSELE

INDIA RAAMATUD ORIENTALISTIKAKESKUSELE

India Vabariigi suursaadik Pradeep Singh annab reedel, 1. septembril kell 13 ülikooli kohvikus TÜ rektor prof Jaak Aaviksoole pidulikult üle suure koguse väärtuslikke muistsete käsikirjade publikatsioone ning mahukaid teatmeteoseid India ajaloost ja filosoofiast.

Suursaadik kingib ülikooli orientalistikakeskusele Delhi maineka teaduskirjastuse Motilal Banarsidass 60 väljaannet, mis kuuluvad nelja seeriasse: Bibliotheca Buddhica, Buddhist Tradition Series, Encyclopaedia of Indian Philosophies ja History of Civilizations of Central Asia.

?Need on väga väärtuslikud raamatud, mis on vajalikuks täienduseks orientalistikakeskuse ja ülikooli raamatukogu orientaalkogudele. Ilma selle saja aasta vanuse kirjastuse publikatsioonideta ei ole orientalistika-alane uurimistöö mõeldav kusagil maailmas. Neid teoseid saavad hakata kasutama nii meie keskuse töötajad kui kõik teisedki huvilised,? ütles TÜ orientalistikakeskuse juhataja Linnart Mäll.

Orientalistikakeskusesse on kohale jõudnud kuuskümmend teost ka teisest suurest raamatuannetusest, mille tegi ülikoolile India esiindoloog ja -budoloog prof Lokesh Chandra, kes otsustas ülikoolile kinkida oma raamatukogu kõige väärtuslikuma osa. Lokesh Chandra on International Academy of Indian Culture direktor ning tema bibliograafia on maailmas ainulaadne ? rohkem kui kolmsada raamatut, mille seas on monograafiaid, klassikaliste tekstide publikatsioone ja tõlkeid, sõnastikke, tema toimetatud väljaandeid jm.

Reedel toimuva India suursaadiku visiidi ajal saab tutvuda näidistega mõlemast kingitusest. Hr Pradeep Singh, kes tõeliselt väärtustab klassikalisi uuringuid, on lubanud ülikooli orientalistikakeskuse abistamist jätkata ka tulevikus.

Tartu Ülikooli orientalistikakeskus tegutseb aastast 1994 ning tegeleb põhiliselt India, Hiina ja Tiibeti mõtteloo uurimisega ja selle oluliste tekstide eesti keelde tõlkimisega sihtfinantseerimise ja grantide toel. Keskuse eelkäijaks oli 1956. aastal rajatud orientalistikakabinet.

 

Allikas: Tartu Ülikool
www.ut.ee